Bij De Dars zetten we graag onze leden in het zonnetje! Dit keer zijn dat twee leden van het eerste uur: Belinda en Ingrid, al ruim 15 jaar trouwe leden. Voor deze zussen is sporten meer dan alleen werken aan conditie, het is een sociaal ritueel geworden waarbij fit blijven hand in hand gaat met gezelligheid.
Al 15 jaar lid bij De Dars
“Hoelang we al lid zijn? Dat weten we eigenlijk niet precies, maar het is zeker al meer dan 15 jaar.” lachen ze. “Voor ons is De Dars altijd een vertrouwde plek geweest, waar we elkaar kunnen zien, bijpraten én lekker kunnen bewegen. Het is inmiddels echt een onderdeel van ons leven.”
De zussen sporten vaak samen en hebben een vast ritme opgebouwd. Vrijdagavond is daarbij heilig: “Dan sporten we samen, daarna kletsen we nog even na in de kantine en ook onze moeder – die binnenkort 84 wordt – schuift regelmatig aan.”
Fit blijven met een glimlach
Beide zussen hebben hun eigen beweegstijl gevonden binnen de club. Ingrid volgt trouw haar favoriete groepsles, terwijl Belinda liever kiest voor cardio op de loopband en de fiets. “De crosstrainer sla ik liever over” grapt ze.
Wat hun motivatie is? “Vooral conditie op peil houden” vertelt Belinda. “Na een tijdje niet gesport te hebben merkte ik echt dat ik achteruit was gegaan. Dan sta je naast iemand die vrolijk kletst tijdens de les en zelf ben je na twee minuten al buiten adem, dat was mijn wake-up call.”
Gezellig én doelgericht
Hoewel er geen concrete sportdoelen zijn, weten ze goed wat ze willen: fit blijven, lekker in hun vel zitten, en vooral plezier beleven aan het sporten. Toch zijn er momenten geweest waarop ze wel degelijk een sportieve uitdaging aangingen.
Ingrid vertelt trots: “Een paar jaar geleden zijn we met z'n drieën naar Zwitserland gefietst, om onze dochter weg te brengen. Dat was pittig, maar zo gaaf om te doen. Daar heb ik echt voor getraind en dat voelde fantastisch.”
"Gewoon doen!"
Voor wie twijfelt om te beginnen met sporten hebben ze een duidelijke boodschap: “Gewoon doen. Maak een afspraak met iemand en bouw samen een ritme op. Het helpt zó om er samen voor te gaan en dat maakt het ook leuker.”
Eén woord: gezellig
Als Belinda en Ingrid hun ervaring bij De Dars in één woord moeten vangen, kiezen ze unaniem voor gezellig. “De sfeer is goed, het personeel is vriendelijk en de faciliteiten zijn prima. Maar wat het écht speciaal maakt zijn de mensen. Zowel de medewerkers als de andere sporters. Het is altijd gezellig.”